DİYALİZ

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezimizde Kaliteli ve Güvenilir Bir Hizmete Erişin

Uzman diyaliz doktorlarımız, tüm hemodiyaliz hastaları için Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezinde sizlerle! İleri teknolojiyle tüm diyaliz tedavisi gören hastalara güvenilir bir hizmet sunuyoruz.

DİYALİZ

Hemodiyaliz Nedir?

Hemodiyaliz, vücuttaki fazla sıvı ve atık maddelerin, böbreklerin yeterince çalışmadığı durumlarda kan dolaşımından temizlenmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, böbrek yetmezliği olan kişilerde kullanılır.

Diyaliz Nedir?

Diyaliz, böbrek hastalıkları için kullanılan ve düzenli olarak tekrarlanması gereken bir tedavi yöntemidir. Böbrek yetmezliği ile mücadele eden hastaların, diyaliz tedavisi ile yaşam kalitelerini artırmalarına yardım ediyoruz. Vücuttaki bazı fonksiyonlar yetersiz kaldığında, diyaliz tedavisi kanın temizlenmesine ve eski düzenine dönmesine yardımcı olur.

DİYALİZ

Hemodiyaliz İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Hemodiyaliz işlemi, bir diyaliz makinesi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu makine, bir kan akışını ve bir diyalizat akışını birbirinden ayıran bir zar içerir. Kan, bu zar boyunca akarken, atık maddeler ve fazla sıvı diyalizat akışı tarafından emilir ve vücuttan uzaklaştırılır. Temizlenmiş kan daha sonra vücuda geri verilir.

Diyaliz Makinesi

Diyaliz işlemi süresince kullanılan teknoloji sayesinde, böbrek yetmezliği ile mücadele eden hastalara kaliteli bir hizmet sunuyoruz. GOP Diyaliz Merkezi ile tüm böbrek hastalıklarında, geliştirilmiş diyaliz makinesi ile başarı sağlıyoruz. Böbrek yetmezliğine sahip hastaların daha kaliteli bir yaşam standardına sahip olabilmesi için güncel teknolojide bir diyaliz makinesi ile tedavi şart.

Diyaliz Tedavisi Neden Önemli?

Diyaliz tedavisi, böbrek yetmezliği olan hastaların yaşam kalitesini artırır ve uzun vadeli bir tedavi seçeneği sunar. Diyaliz tedavisi sayesinde hastaların semptomları azalır ve vücutlarında biriken atık maddeler ve fazla sıvı uzaklaştırılır. Bu, hastaların genellikle daha iyi hissetmelerine ve günlük aktivitelerini sürdürmelerine yardımcı olur. Ayrıca, diyaliz işlemi, böbrek nakli bekleyen hastalar için bir köprü görevi görür. Böbrek nakli için uygun bir donör bulunana kadar diyaliz tedavisi hastanın hayatta kalmasını sağlar.

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezinde Tüm Hemodiyaliz Hastalarımıza Kapımız Açık

Diyaliz ve Hemodiyaliz tedavisi hakkında tüm merak edilenleri ve tedavi süreçleri hakkında bilgiler için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz!